Please complete all the fields in the form before sending.

NEWS

MMA Club news – první měsíc fungování a grapplingový turnaj v Jičíně

By Jiří Polzer | In Club NEWS | on Duben 6, 2014

Včera, dne 5. dubna 2014, byl pro MMA Club významný den hned ze dvou důvodů. Tím prvním byla historicky první účast našeho klubu na veřejné sportovní akci, kterou byl grapplerský turnaj Pro Fighters Cup konající se v Jičíně. Jičín má co se týče grapplerských turnajů velmi vysokou úroveň a osobně jsem byl velice zvědav, jak si kluci v tak silné konkurenci povedou.

OLYMPUS DIGITAL CAMERASestava vyrazila ve složení: Artur Bartoš (-77kg), Martin Beránek (-84kg), Luděk Tulis (-84kg) a náš kamarád Peter Langer (-84kg). Kluci byli tedy ve dvou váhových kategoriích v silné konkurenci patnácti a více zápasníků. Artur Bartoš prošel turnajovým pavoukem suverénně až do finále a vyhrál všechny své zápasy v prvním kole. Právem mu náleželo první místo v jedné z nejobsazenějších kategorií celého turnaje. Peter Langer se po předchozích výhrách, z nichž některé zakončil submission, probojoval až do finále, kde 7 vteřin před koncem musel soupeři vzdát. I tak ale v zápase tahal za delší konec provazu a jediné, co chybělo, bylo zakončení. Luděk Tulis se i přes předzápasovou nervozitu nedopouštěl žádných velkých chyb a své první dva soupeře porazil na pozici, kterou držel jako pitbull. V souboji o třetí místo se však nechal utáhnout na armtriangl a musel odplácat, i když soupeř se kvůli vypětí sil skácel k zemi, což byla vzhledem k okolnostem velmi úsměvná situace. Martin Beránek dokázal své první dva zápasy vyhrát, jeden technikou kimura a jeden na pozici a prohrál až v souboji o semifinále na páku na ruku a obsadil tak pěkné dělené 5-6. místo.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Celkově hodnotím turnaj jako velký úspěch. První výjezd MMA Clubu přinesl hned dvě medailová umístění a dvě místa v první šestce v nejvíce obsazené váhovce. Víme na čem dále pracovat a v čem jsme naopak dokázali přenést tréninkové techniky do praxe. Další grapplingový turnaj proběhne 31. května a doufám, že vyjedeme v ještě větší sestavě.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAA konečně ten druhý důvod, proč bylo datum 5. 4. 2014 pro MMA Club tak důležité. Slavíme totiž první měsíc našeho fungování, ve kterém se toho událo skutečně hodně. Postavili jsme tréninkovou klec, vyztužili celou stěnu proti nárazům a dokoupili kompletní pomůcky Stroops MMA, které si většina skupin už mohla vyzkoušet na vlastní kůži. V pozadí toho všeho už pomalu realizujeme další projekty, o kterých se brzo dozvíte a myslím, že budete více než mile překvapeni.

Závěrem bych chtěl ještě jednou poděkovat klukům za reprezentaci klubu – velmi si jí vážím. Děkuji Všem, kteří v prvním měsíci našeho fungování MMA Club navštívili a podíleli se tak na jeho chodu. Věřím, že soustavnou a zodpovědnou prací z naší strany a soustavným a zodpovědným přístupem k tréninku jako životnímu stylu z té vaší budeme všichni spokojení sami se sebou a budeme vědět, že to, co děláme, má nějaký smysl. MMA je sport a životní styl.

No Comments to "MMA Club news – první měsíc fungování a grapplingový turnaj v Jičíně"