• +420 777 880 305
 • Contact

  Let's Keep In Touch!X

  LEAVE A COMMENT

  Sending your message. Please wait...

  Thanks for sending your message! We'll get back to you shortly.

  There was a problem sending your message. Please try again.

  Please complete all the fields in the form before sending.

NEWS

Zhodnocení sezóny 2014 a plány na rok 2015

By Jiří Polzer | In Club NEWS, RŮZNÉ | on Leden 15, 2015

Po několika sepsáních a smazáních jsem se nakonec rozhodl zhodnocení sezóny 2014 a plány na sezónu 2015 sepsat. Možná je na nějaké hodnocení brzy, ale myslím si, že pár věcí stojí za připomenutí a já bych si asi neodpustil, kdybych je nechal jen tak vyprchat.

Tou hlavní věcí samozřejmě je, že v březnu roku 2014 jsem za pomoci svých blízkých přátel založil MMA Club. Název „MMA Club“ nebyl sice z mojí hlavy (tímto patří dík Beroshovi, jako za spousty jiných nápadů, nad kterýma zůstával rozum stát), nicméně se mi hned zalíbil. Slovo „club“ totiž podle mě charakterizuje společenství lidí, kteří se chtějí v dané věci vzdělávat a kteří spolu drží i mimo prostory klubu, navazují přátelství a mají společné cíle – zlepšovat se a být lepším nejen jako sportovec, ale i jako člověk. Celý název „mixed martial arts academy Brno“ potom dává znát, že naše akademie smíšených bojových umění přistupuje k „výuce“ na lekcích s pedagogickým nadhledem, který má jasně danou chronologii a řád.

Díky tomu jsme jako první v Brně otevřeli skupinu pro úplné začátečníky „MMA Basic“, která se hned od začátku těší velké oblibě. Mezi spoustou nováčků, kteří ve skupině Basic delší dobu cvičí, se najdou skutečné sportovní talenty a je vidět, že když se k věci přistupuje postupně a zodpovědně, výsledky se dostaví mnohem dříve.

10407616_593927130733730_7336880786005173650_n

Krom skupiny Basic jsme otevřeli i skupinu Advanced (B) a Experienced (A). Zde jsou už kluci zkušenější a za rok 2014 stihli i účast na dvou turnajích. Tím prvním byl turnaj v Jičíně, který s přehledem vyhrál Artur Bartos (ke kterému se ještě vrátím), druhé místo si odvezl Peter Langer a čtvrtá a pátá místa pak patřila Luďku Tulisovi a Martinu Beránkovi. Dalším turnajem pak bylo mistrovství ČR a SR v ADCC grapplingu, odkud se nám podařilo přivézt jedno druhé místo v kategorii elity díky Martinu Adámkovi.

Rozvrh lekcí jsme doplnili o kruhový trénink a především o lekce BJJ a Grapplingu, které si vzal na starost Artur Bartos. O jeho kvalitách se zde asi nemusím rozepisovat a jen dodám, že se stal pro klub velkým přínosem.

Co se týče dalších aktivit, v květnu jsme uspořádali seminář MMA s Petrem Monsterem Knížetem, který byl doplněn i o přednášku o výživě od nutričního poradce a zakladatele fitness institutu Jana Cahy. Navštívili jsme spousty seminářů a v neposlední řadě navázali několik spoluprací. Osobně jsem začal psát pro fighclubnews.cz, který má pod taktovkou Ondřej Novotný, největší tuzemská moderátorská a žurnalistická legenda co se bojových sportů týče. Díky tomu se snažím mít stále přehled o dění v MMA u nás i ve světě a po delší době můžu psát věci bez okolků tak, jak jsou.

10722581_901035273259585_1625948222_o

Co se týče plánů pro rok 2015, jsou možná skromné, ale jasně dané a budeme k nim směřovat. V lednu odstartujeme turnajem amatérské MMA ligy v Praze, kde budeme mít několik želízek v ohni. Navštívíme další turnaje MMA, BJJ a grapplingu, semináře a naše stávající a budoucí závodníky zkusíme posunout zase o level výš a kdo ví, třeba se ukážeme i na nějakém profesionálním turnaji. V létě uspořádáme letní tréninkové soustředění a vůbec nás čeká několik moc fajn akcí :-).

Doufám, že jsem se moc nerozkecal. Závěrem děkuji vám všem, kteří chodíte na tréninky nebo se jiným způsobem podílíte na chodu našeho oddílu. Právě díky vám získává slovo club svůj pravý význam.

Jirka

No Comments to "Zhodnocení sezóny 2014 a plány na rok 2015"

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *