• +420 777 880 305
  • Contact

    Let's Keep In Touch!X

    LEAVE A COMMENT

    Sending your message. Please wait...

    Thanks for sending your message! We'll get back to you shortly.

    There was a problem sending your message. Please try again.

    Please complete all the fields in the form before sending.

WELLNESS & REGENERATION

Trénuješ tvrdě? Potřebuješ dobrou regeneraci. Pro členy MMA clubu je připravena po každém tréninku wellness zóna (finská sauna, parní lázeň a whirlpool).

wellness mma

FINSKÁ SAUNA

Nejznámější ze všech typů saun, která využívá účinků vysokých teplot a nízké vlhkosti vzduchu. V horkém prostředí finské sauny dochází k silnému pocení a prohřátí celého organismu.

PROČ CHODIT DO SAUNY?

Saunování pomůže tělu rychleji se zbavit únavových a toxických látek. Sauna posiluje srdeční činnost a zlepšuje se zásobení kyslíkem. To napomáhá svalům rychleji nabýt ztracený výkon. Důležité je však navštěvovat saunu přiměřeně. Optimální je návštěva sauny 2 – 3x týdně, a to po ukončení tréninku. Týká se to běžného trénování. Pokud procházíte speciální tréninkovou přípravu, je žádoucí trávit v sauně méně času.

KDY NECHODIT DO SAUNY?

Sauna je vhodná pro zdravé osoby, u nichž nebyly zjištěny známky nějakého závažného onemocnění (akutního nebo zhoršeného chronického). Pro příjemné saunování je důležitý momentální psychický stav a okamžitá tělesná dispozice. Nemocný by se měl před návštěvou sauny poradit se svým ošetřujícím lékařem. Některá onemocnění nepatří do sauny vůbec (akutní záněty, některé kožní projevy, kontraindikované gynekologické problémy a degenerativní onemocnění, apod.) Kdo se zdráv necítí, měl by se obrátit na lékaře. Při akutních nemocech – záněty horních cest dýchacích, záněty průdušek; záněty močových cest i infekčních choroby, také při těžších poruchách orgánů je saunování nevhodné. Do sauny se nemá vstupovat po hojném jídle a v žádném případě v alkoholovém opojení, samozřejmě také v době léčení, nebo po velkém tělesném či duševním vypětí.

PARNÍ LÁZEŇ S AROMATERAPIÍ

Parní sauna je teplá mlhová lázeň (cca 45° C, vlhkost až 100%), podobná sauně. V porovnání s klasickou saunou však není tak horká a je mnohem vlhčí.

Horká pára je vhodná při onemocnění dýchacích cest a revmatických potížích. Parní sauna je doporučována také při léčbě a prevenci astmatu, revmatismu, nachlazení, přetížení svalů a poruch prokrvení. Má blahodárný vliv na zdraví pokožky, pomáhá při pročišťování pórů, při léčbě celulitidy, akné apod. Je dobrým prostředkem k relaxaci, stimuluje životní funkce, celkově omlazuje organismus a podporuje redukci váhy. Mezi účinky parní sauny patří svalová i psychická relaxace, pomoc při bolestech svalů či kloubů, detoxikace, zrychlení látkové výměny, pročištění kůže, osvěžení, celkové zotavení, uvolnění dýchacích cest, atd.

 Prohřívání v páře má jako lázeňská procedura výrazný preventivní účinek. Pravidelné návštěvy  páry zvyšují otužilost organismu a jeho odolnost proti běžným infekcím horních cest dýchacích, povzbuzuje a vylepšuje nervové i hormonální funkce a umožňují organismu zbavovat se ve zvýšené míře škodlivých zplodin látkové přeměny.

 Z léčebného hlediska se horká pára chápe jako pudový prostředek léčby. Osvědčuje se hlavně při chronických rýmách a zánětech nosohltanu a hlasivek, dále u revmatických chorob a různých pohybových potíží. Je vhodná při léčbě poúrazových následků, osvědčuje se při nespavosti, při nedostatečném prokrvení končetin, zlepšuje stavy po nadměrném účinku vibrací, ovlivňuje příznivě i některé obtíže při přechodu u žen. Před použitím sauny jako léčebné procedury je však třeba se vždy předem poradit s ošetřujícím lékařem.

KDY NECHODIT DO PÁRY:

 Do páry nemají přístup osoby s akutním onemocněním, zejména při zánětech dýchacích cest, se zvýšenou teplotou, s kašlem, s rýmou, průjmem, s bolestmi hlavy, dále osoby s chorobami budícími odpor, zejména s kožními vyrážkami, otevřenými hnisajícími nebo krvácejícími ranami. Vstup není dále dovolen osobám trpícím přenosnými chorobami, bacilonosičům nebo osobám v jejichž blízkém okolí se vyskytly přenosné choroby. Pára se nedoporučuje osobám trpícím ischemickou chorobou srdeční, se stavy těsně po infarktu myokardu a cévními chorobami.

WHIRLPOOL – VÍŘIVÁ VANA

Bláhodárné účinky teplé vodní a vzduchové masáže na lidské tělo jsou známy a využívány již nejméně dva tisíce let. Jedním z velmi příjemných způsobů relaxace je koupel ve vířivé vaně.

Účinek vířivých van na organismus je velmi příznivý a napomáhá k dosažení celkové harmonie osobnosti po stránce fyzické, psychické i emocionální. Hydroterapie patří mezi metody využívané i k doplnění běžných způsobů léčení a stává se přirozenou péčí o zdraví.

Lékaři stvrzují zázračné účinky hydroterapie téměř na všechny oblasti lidského organismu včetně psychiky, a tak je pořízení masážní vířivé vany zejména investicí do kvality Vašeho života. Je to ta nejlepší odměna pro Vaše tělo i duši. Základem pozitivních účinků hydroterapie je vztlak vody, její optimální teplota a cílené proudění.

Celkově lze říci, že hydroterapie působí blahodárně na zlepšení psychické pohody, proti stresu, bolesti svalů, artritidě, nespavosti, zlepšuje krevní oběh a činnost srdce.

Bolest – dokonalá relaxace namožených a napjatých svalů. Teplá, pulzující voda zvyšuje přívod krve do bolestivých kloubů a tak pomáhá odvádět bolest z postižených oblastí. Speciální trysky a silný proud vody zmírňují bolest a pocity ztuhnutí šíje a krční páteře. Teplá vířící voda napomáhá urychlit uzdravení menších zranění a může být často začleněna do rehabilitačního programu po váznějších nehodách.

Hmotnost těla ponořeného do vody klesá o 90%, čím se svalstvo zbavuje neustálého působení gravitace, už samotné ponoření do teplné vody zklidňuje a uvolňuje tělo a zpomaluje se aktivita vnitřních orgánů.

Kardiovaskulární soustava – je dokázáno, že relaxace v teplém bazénku s masážním proudem působí blahodárně na osoby trpící kardiovaskulárními problémy nebo pro pacienty po operacích srdce.

Artritida – zvýšená teplota vody pomáhá odstranit ztuhlost a otoky způsobené artritidou a stimuluje krevní oběh.

Stres – uklidňující teplá voda ve vířivce snižuje stres a pomáhá Vám uvolnit se. Hmotnost těla ponořeného do vody klesá o 90%, čímž se svalstvo zbavuje zátěže, abyste se mohli pohodlně vznášet ve vodě. Směs vzduchu a teplé vody vytváří proud, který vykonává celou hydromasáž. Uvolňuje napnuté svalstvo a podněcuje tvorbu endorfinu tzv. hormonu štěstí, který tiší bolest, působí celkově relaxačně a navozuje dobrou náladu.

Zdravý spánek – sezení v teplé vodě masážního bazénku zvyšuje tělesnou teplotu a tím zvyšuje i Vaši schopnost usnout. Večerní relaxace ve vodě podporuje uvolnění Vašeho organismu, který se tak dokonale připraví na noční odpočinek.

Očista těla – během odpočinku ve vířivé vaně se rozšiřují póry na pokožce, dokonale se vyčiští a z těla odcházejí toxiny. Uklidňuje alergické reakce pokožky. Tělo opět získává ztracenou vitalitu.

Dýchací cesty – velmi pozitivní účinky má relaxace ve vířivé vaně také na dýchací trakt. Při pocitu mírného ucpání může pára vystupující z teplé vody pomoci otevřít nosní průduchy. Vdechování vlhkého vzduchu a mírné páry a stoupající z vířivky napomáhající průchodnosti dýchacího traktu.

Celulitida a snížení váhy – hydroterapie je výborným prostředkem  k obnovení elasticity pokožky a pomůže při celulitidě.

Je součástí kůry pro snížení váhy, a to tím, že teplá voda způsobuje lepší cirkulaci krve a rychlejší odbourávání podkožního tuku.

Hydroterapie je uvolnění pro fyzickou, ale i psychickou schránku lidského organismu, kdy alespoň pár minut můžete věnovat sami sobě a svému zdraví.